Vaba aine
Unt, A.-L. (2013) Vaba aine. Müürileht. 30: Talv

Eesti Kunstiakadeemias sündis sügissemestril valikaine nimega Vaba Aine, mis ühendab avaliku ja digitaalse ruumi näitajad, protsessid, mustrid ja vastastikmõjud. Rääkisime Mikk Meelaku, üks aine koordinaatoriga, õppeprotsessi ideest, sisust ja tulemustest.Pinksiklubi
Unt, A.-L. (2013) Sotsiaalne pinks ja tema direktor. Müürileht. 27: Suvi

Seadsime linnaruumi rubriigis uue formaadina sisse linna, tänavakultuuri ja/või väärt projektidega kõrva või silma jäänud persoonid, et nendega väheke juttu ajada. Esimesena kutsusin külla pinksiklubi eestvedaja Risto Kozeri.


UUSNURK
Arjus, T. (2013) Uusnurk. Müürileht. 25: Kevad

Mis võiks juhtuda, kui ühendada tulevikku vaatav digitaalselt genereeritav vormiloomevõimalus tagasivaatavate manuaalvõtete (näiteks paberi voltimise tehnikatega) ja looduse fraktaalse loogikaga. Tartu linnaruumi väikevormiuuentuste kontseptsiooni ja selle levitamiseks loodud koostööplatvormi UUSNURK tutvustab Müürilehes Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus.


Tallinna arhitektuuribiennaal. Eellugu
Unt, A.-L. (2013) TAB210. Urbanistide uudiskiri U. Nr 13

Kas 95 aastat vabariiki on uhke seisukohavõtt või ebaõiglane valearvestus? Millist hetke saab lugeda ajaloo alguseks? Kas Olümpia hotell on aus Eesti kultuuripärand? Aga korstnaga rehielamu? 

B210 korraldas biennaalieelselt EKAs vabaaine, et leida ideid ja materjali kuraatorinäituse väljakuulutamiseks. Käisin raporteerimas. Lugu ilmus nii Müürilehes kui U-s, kuna nii oli kokku lepitud (valik linnaruumiteemasid ongi mõlemas väljaandes topeltavaldamisel). Ilmumisjärgselt saime Arhitektuurikeskuselt noomituse, et oleme TABi kui kaubamärki väärkohelnud ja peaksime midagi ette võtma. Hmm...  Ei võtnud midagi ette.

Klõps artikli juurde U-s (mõlemas on materjal sama, ainult küljendus erineb. Englis version also availabe in U)